Kategórie
Výrobcovia

Google Translate:

Facebook:

LED bicyklové svietidlo Fenix BC21R Praktik Set

LED bicyklové svietidlo Fenix BC21R Praktik Set
LED bicyklové svietidlo Fenix BC21R Praktik Set
Výrobca: Fenix
Kód produktu: LED bicyklové svietidlo Fenix BC21R Praktik Set
Vernostné body: 0
Dostupnosť: 3
Cena: 74.40 €
Bez DPH: 62.00 €

Značkové cyklo svietidlo Fenix BC21R poskytuje svetelný tok 880 lumenov (ANSI) s dosvitom až 125 metrov. Napájanie: 1 x Li-ion akumulátor typu 18650 s kapacitou 2300 mAh (obsah balenia), ktorý sa nabíja cez micro USB konektor priamo vo svietidle. Svetelným zdrojom je moderný dióda Cree XM-L2 T6 s teplejším odtieňom svetla (Neutral white). Výhodou tohto odtieňa svetla je prirodzenejšie a kontrastnejšie podanie farieb v teréne. Svietidlo používa osvedčenú technológiu dvojitého smerovanie svetla "Dual Distance Beam System". Hlavný kužeľ svetla je vytváraný špeciálne navrhnutou optikou a svieti do diaľky, zatiaľ čo sekundárne široký kužeľ lúčov dotvára optický člen, ktorý je v hornej časti tvarovaný tak, že svetlo smerujúce nahor láme dole na zem. Vzniká tým kužeľ plynule osvetľujúci celý priestor pred bicyklom - a to aj v miestach, ktoré bežné cyklistické svetlá nepokryjú. Pre zvýšenie bezpečnosti sú na bokoch svetlá navyše červené LED, ktoré svietia do strán.

 

Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť a dosvit) sú zmerané v súlade s normou ANSI / NEMA FL 1-2009.

 

Parametre:

 • Použitá LED: Cree XM-L2 T6 LED Denný odtieň svetla
   • Životnosť LED: 50000h
   • Maximálny výstup LED: 880 lumenov
   • Dosah svetla: 125 metrov 
   • Vhodné akumulátory/batérie: Li-Ion 3,6V/ 3,7V
   • Špeciálne tvarovaná optika vytvára svetelný kužeľ, kombinujúci široké periférne osvetlenie a dosvit 125 metrov
   • Počet režimov: 5 Režimov - BURST 100% (880lm-1hod.20min.), 43% (380lm-4hod.30min.), 23% (200lm-8hod.30min.), 12% (100lm-15hod.50min.), Záblesky 
   • Pamäť režimov: Áno
   • Povrch reflektora: SMO hladký leštený
   • Svietidlo sa do držiaka uchytáva pomocou rýchloupínacieho mechanizmu, ktorý ju umožňuje sňať behom okamihu a rovnako rýchlo ju opäť bezpečne nasadiť
   • Pogumovaná konštrukcia objímky držiaku zaisťuje pevné a bezpečné uchytenie svietidla na bicykel s jednoduchým a spoľahlivým nastavením smeru svietenia
  • Materiál: Zo zliatin odolného leteckého hliníka T6 Premium Type III hard-eloxovaný anti-abrazívny povrch  
  • Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna
  • Maximálna výdrž svietenia: 1hod.20min. (max. výkon)  
   • Maximálna výdrž svietenia: 15hod.15min. (min. výkon) 
   • Odolnosť voči nárazu: z výšky 1m
  • Vode odolnosť: podľa štandardu IPX-6
   • Doba svietenia: BURST 100% (880lm-1hod.20min.), 43% (380lm-4hod.30min.), 23% (200lm-8hod.30min.), 12% (100lm-15hod.50min.)
 • Rozmery: 11,3 cm x 4,05 cm x 4,2 cm
 • Váha: 67g (bez akumulátora) 

 

Obsah balenia:

Svietidlo, akumulátor Li-Ion 2300mAh 3,6V, držiak na riadidlá s dištančnými vložkami, USB kábel.

 

Ovládanie svietidla:

Pre zapnutie, či vypnutie podržte tlačidlo na svietidle stlačené približne 0,5 sekundy. Režimy výkonu môžete kedykoľvek počas prevádzky prepínať krátkym stlačením tlačidla (cyklicky sa prepínajú v poradí nízky - stredný - vysoký - turbo - blikanie).

Indikácia kapacity batérie (platí len pri napájaní 18650 Li-ion akumulátorom) - pri vypnutej svietidle raz krátko stlačte tlačidlo, potom sa na päť sekúnd rozsvietia postranné červené LED. Stále svietenie značí nabitú batériu na viac ako 60%, pomalé blikanie značí nabitie na cca 20 - 60%, rýchle blikanie takmer vybitú batériu (menej ako 20%).

Upozornenie na vybitý akumulátor - ak kapacita akumulátora klesne cca pod 20%, tak svietidlo začne automaticky prepínať do nižších režimov výkonu pre zabezpečenie čo najdlhšej výdrže (do vyšších režimov potom nemožno svietidlo prepnúť). Ak je akumulátor kriticky vybitý, tak začne tlačidlo blikať červeno. V takom prípade odporúčame akumulátor čo najskôr nabiť, aby nedošlo k vypnutiu ochrannej elektroniky zabudované v akumulátoroch a tým pádom k zhasnutie.

 

Nabíjanie:

Odklopte gumovú krytku micro USB konektora na spodnej strane svietidla a pomocou priloženého USB káblu ju zapojte do počítača, sieťového USB adaptéra alebo USB adaptéra do auta. Pre nabíjanie je možné prípadne použiť aj ľubovoľnú nabíjačku na mobilný telefón s micro USB konektorom.

Počas nabíjania tlačidlo svieti na červeno, po plnom nabití svieti na zeleno.

Doba nabíjania je cca 4 hodiny. Použitý Li-ion akumulátor netrpí pamäťovým efektom, takže je možné svietidlo dobíjať kedykoľvek.

Počas nabíjania je možné svetlo v núdzi používať, dostupné budú len dva nízke režimy 100 a 200 lúmenov.

Po nabití a vybratí napájacieho kábla nezabudnite utesniť krytku micro USB konektora.

 

Dizajn držiaku umožňuje rýchlu montáž i demontáž svetla na riadidlá bez použitia náradia, držiak naviac umožňuje rýchle vybratie svetla, takže ju možno použiť aj ako vysoko výkonné ručné svetlo. Držiak možno použiť na všetky riadidlá s priemerom od 20 až do 35 milimetrov. Fenix BC21R ponúka celkom päť digitálne regulovaných režimov výkonu s výdržou takmer 16 hodín a nechýba ani blikanie. Cyklo svetlo Fenix vám zaistí kvalitné osvetlenie na nočné tréningy, pravidelné dochádzanie do práce aj na vytrvalostné preteky.

 

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky posškodenia, vymente ich. Krúžky treba tiež premazávať akby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- Kontakty vo vnútry svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte     Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí

 

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: Zlé            Dobré

Opište kód z obrázku: